Orvosi referenciák

Prof. Dr. Falus András

"Két orvosegyetemi intézet együttműködésével korábban a lineárisan polarizált fény (LPL) hatását hasonlították kontroll (kontroll diffúz-fény DL) hatásához in vitro sejttenyészeteken. Megállapították, hogy a mononukleáris fagocita sejtek (monociták) interleukin-6 termelését jelentősen gátolja az LPL, szemben a DL hatásával. Az interleukin-6 kulcsszerepet játszik a gyulladás szabályozásában, és az az in vitro eredmény már sejtette a polarizált fény gyulladás gátló hatását.
A jelenleg folyó immunológiai és genomikai kutatások során in vivo, polarizációs fény megvilágítás után vizsgálják lymphociták génexpressziós mintázatát a teljes emberi (GWAS) genom szintjén. Allergiás gyerekek és egészséges felnőttek kezelésében a polarizált fény-terápiát követően, jelentős génexpressziós változásokat tapasztaltak, immunológiai és gyulladásos paraméterekben. Az első génexpressziós eredmények a lymphociták teljes genom expressziós szintjén több gyulladásos sejtek mozgását serkentő kemokin szignifikáns és reprodukálható csökkenésre utaltak. Emellett jelentősen emelkedett, minden esetben egy leukotriéneket bontó enzim (CYP4F2) génexpressziója is. Mindkét változás jelentős anti-inflammatorikus hatásra utal.

A folyamatban lévő kutatás kiterjedt a sebgyógyulás genomikai vizsgálatára is. A polarizált fény megvilágítás nyomán, placebo, kettős vak kísérletben, szemben a kontroll, diffúz fény hatásával, a gyógyuló sebből nyert bőrmintákban több, a szövetregenerációval, sejtmotilitással és az immunválasszal kapcsolatos génhálózat szignifikáns aktivációját észlelték.

Ennek megfelelően a klinikai indikációk közé, számos olyan betegség is besorolható, amelyek krónikus gyulladással járnak. A kutatás Prof. Dr. Falus András akkreditált laboratóriumában történik, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetében. Az allergiás gyerekek klinikai vizsgálata Dr. Madarasi Anna PhD. főorvos irányításával történik a Szent János Kórház Észak-Budai Egyesített Kórházában."
Prof. Dr. Falus András

biológus, az MTA tagja,
a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének Igazgatója és tanszékvezető tanára.
A Magyar Immunbiológia Társaság és az MTA Immunbiológiai Bizottságának Elnöke.
Széchenyi-díj, Neumann János-díj, J.B. West Awward-díj, Kesztyűs Lóránd Emlékérem,
"Az év tudósa"-Díj díjazottja.
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése